EN

Tvorba

Vo vitríne 2014

Vo vitríne /2014/

Kniha „Vo vitríne“ je študijný materiál pre skupinky dievčat vo veku od 16 do 22 rokov. Venuje sa rôznym témam a záležitostiam dievčenského srdca a zároveň Božieho Slova, ktoré je autoritou. Obsahuje kopec nápadov, materiálov, príbehov, tipov, inšpirácií, štúdia, vopred pripravených skupieniek, aktivít. Chlapci by si ju určite mali prečítať tiež a vedia z tejto knihy urobiť min. 20 skupiniek. Je vhodná (po menšej úprave aktivít) aj pre ženy (nielen dievčatá do 22 rokov). Keďže má kniha zápisníkový formát, je dobré, aby malo každé dievča vlastnú knihu a mohlo si do nej robiť vlastné poznámky.

Chcem si objednať | cena: € 9,90

Rozprávky 2011

Rozprávky /2011/

Štvrtá kniha spisovateľky Marušky Kožlejovej, spoluautorkou je Anička Valkučáková, 17-ročná talentovaná dievčina. Grafika a ilustrácie Karola Prudila – originálneho bratislavského grafika, ručne viazaná japonská väzba. 7 rozprávok v tvrdých doskách, rozprávky typu Hermana Hesseho, Wilda či Exupéryho, skôr pre mladých a dospelých ako pre deti.

Chcem si objednať | cena: € 9,90

Ešte trochu dažďa 2006

Ako chytať v žite /2009/

Je málo kníh, ktoré reflektujú veľký svet, ktorý sa otvoril malému Slovensku po Novembri 89, tak, ako z pera autorky s citlivým srdcom, krehkou dušou a nezlomnou vierou v Boha – Marušky Kožlejovej. Má svieži štýl, sugestívne obrazy, autentické výpovede, inšpirujúce postrehy a duchovné výzvy. Všetko, čo dobrá kniha o mladých, a nielen pre mladých má mať. Chytať v žite je umenie a návrat domov je dar. Ak sú domovy dva, obilné pole začne voňať mystikou…
— Tibor Máhrik,
kazateľ Cirkvi bratskej v Žiline

ukážka

— Vypredané —

Ešte trochu dažďa 2006

Ešte trochu dažďa /2006/

Najnovšia básnická zbierka Marušky Kožlejovej, moderné básne písané voľným veršom, inšpirované každodennou poetikou plné novátorských obrazov a metafor, ilustrované fotografiami slovenských a anglických fotografov.
ukážka básní

Chcem si objednať | cena: € 3,98

Antikvariát duší 2006

Antikvariát duší /2006/

Druhé vydanie Maruškinej prvotiny. Ak si ju nestihol kúpiť, opäť máš šancu, nový grafický design, zopár prekvapení…
ukážka básní

Chcem si objednať | cena: € 1,99

Antikvariát duší 2002

Antikvariát duší /2002/

Maruškina prvá kniha, vydala ju keď mala 18 cez vydavateľstvo ViViT v spolupráci so spolužiačkou Natáliou Keryovou, ktorá toto dielko obohatila úžasnými ilustráciami.
ukážka básní | viď Antikvariát duší 2006

— Vypredané —

Choď hore